Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri Dafina Zeqiri

 • 28
 • 258 mio.
Dafina Zeqiri's Official SLnumber Channel

Dafina Zeqiri was born on 14 April 1989 in an Albanian family in the city of Varberg, Sweden. Her siblings are Tringa and Besa.

Being more than your typical Indie Artist, songwriter \u0026 composer with her smooth, electrifying, but bold vocals, she began singing at the age of 10 - where she performed her own songs at a children’s festival in Sweden. Her talent comes naturally from her mother, Melihate Zeqiri (a former singer of the 1980's). At 17, her career became a priority and within a year she gained popularity in Kosovo after winning multiple awards, making her name holistically known.

In 2018, she decided to continue her career independently with the support of her team MONEYZ in Kosovo, continuously dropping one hit record after another with amazing music-videos.

In 2021, Dafina is planning on dropping her Album “Dafinë Moj” where you will find a couple of features with some of the most popular artists in the Albanian Industry.

Video

3:26Dafina Zeqiri - DURO
Dafina Zeqiri - DUROOgledi 18 mio.Pred 2 meseci
3:44Dafina Zeqiri ft Yll Limani - Mos shko
Dafina Zeqiri ft Yll Limani - Mos shkoOgledi 10 mio.Pred 4 meseci
3:07Dafina Zeqiri - Vuj vuj vuj (Anso Remix)
Dafina Zeqiri - Vuj vuj vuj (Anso Remix)Ogledi 312 tis.Pred 5 meseci
2:43Dafina Zeqiri - ZILI ZILI
Dafina Zeqiri - ZILI ZILIOgledi 10 mio.Pred 6 meseci
3:34Dafina Zeqiri ft. Dj Sardi - Te ti
Dafina Zeqiri ft. Dj Sardi - Te tiOgledi 2,5 mio.Pred 8 meseci
3:13Dafina Zeqiri - Million $
Dafina Zeqiri - Million $Ogledi 13 mio.Pred 8 meseci
2:49Dafina Zeqiri ft Ledri Vula x Lumi B - Aman
2:58Dafina Zeqiri ft Cricket - A JE PENDU
4:24Dafina Zeqiri - Merri Krejt
Dafina Zeqiri - Merri KrejtOgledi 4,4 mio.Pred letom
3:07Dafina Zeqiri - Vuj vuj vuj
Dafina Zeqiri - Vuj vuj vujOgledi 24 mio.Pred letom
3:23Dafina Zeqiri ft Varrosi - RING RING
Dafina Zeqiri ft Varrosi - RING RINGOgledi 4,7 mio.Pred letom
2:55Dafina Zeqiri x Lurro - Kapma Doren
Dafina Zeqiri x Lurro - Kapma DorenOgledi 1,6 mio.Pred letom
3:20Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule Lule
Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule LuleOgledi 36 mio.Pred letom
3:20Dafina Zeqiri - La Reina
Dafina Zeqiri - La ReinaOgledi 10 mio.Pred letom
3:30Dafina Zeqiri - ROFE
Dafina Zeqiri - ROFEOgledi 2,1 mio.Pred 2 leti
4:09Dafina Zeqiri - A e man n'men
Dafina Zeqiri - A e man n'menOgledi 11 mio.Pred 2 leti
3:30Dafina Zeqiri X Dj Geek - ALO
Dafina Zeqiri X Dj Geek - ALOOgledi 17 mio.Pred 2 leti
3:24Dafina Zeqiri - Kurgjo nuk kallxojna
Dafina Zeqiri - Kurgjo nuk kallxojnaOgledi 17 mio.Pred 2 leti
3:08Dafina Zeqiri - FUEGO
Dafina Zeqiri - FUEGOOgledi 15 mio.Pred 2 leti
3:48Dafina Zeqiri - Ti e din
Dafina Zeqiri - Ti e dinOgledi 2,6 mio.Pred 3 leti
4:01Dafina Zeqiri - Hate you, Love you
Dafina Zeqiri - Hate you, Love youOgledi 1,4 mio.Pred 3 leti
3:30Dafina Zeqiri - Bloodah
Dafina Zeqiri - BloodahOgledi 661 tis.Pred 3 leti
4:15Dafina Zeqiri ft. KAOS - Na
Dafina Zeqiri ft. KAOS - NaOgledi 12 mio.Pred 3 leti
3:32Dafina Zeqiri - Shume qef
Dafina Zeqiri - Shume qefOgledi 2,2 mio.Pred 3 leti
3:09Dafina Zeqiri, DJ Flow ft. Lumi B - Rude Girl
2:54Dafina Zeqiri - Tonight
Dafina Zeqiri - TonightOgledi 183 tis.Pred 3 leti
3:39Dafina Zeqiri - Be a man once
Dafina Zeqiri - Be a man onceOgledi 1,7 mio.Pred 3 leti

Komentarjev

 • Vdiqem nga reklamat turke! Pff

 • I'm the #badman#Ata /producer maub Ma EYE music

 • Te iubesc mult fa , hai acas ;x :(

 • Edhe 100

 • durooo valla duro

 • Super dafina zeripi

 • Urimeee.ty.😘

 • Super keng. .me ke dhen forc.ne kto.dit.qe po kaloj.😥😥❤❤❤❤

 • Ybsa audnxn

 • O zemer te de dua

 • Love this ❤️! Greetings from Dubai Habibi!!!!! 🔥🔥🔥

 • Kjo kenge me ben per te qare

 • 🤩 you are amazing 🤩

 • qunat e ffs ta qifsha dafin sen duroj do e vrasss

 • Nje kenge e dal nga shpirti, kenga me e bukur qe kam dëgjuar

 • Kam nisur me qajt kur e Kum pa vertet shume e bukur

 • Կյանքումս քաչալ աղջիկ չեմ տեսել

 • 2021 anybody?

 • ❤❤❤❤❤💙💙💙💙💙

 • Bravo bravo......1

 • Jam fansja jote Dafina jam vetem 8 vjec

 • Kenga me super qe kam degjuar te lumt Dafina🤩🤩😍😍👏👏

 • 🥰😍🤩

 • Bravo dafina shum keng te bukur 👍

 • Shume e bukur❣️❣️❣️❣️❣️😍😍😍😘😘😘

 • Sa here e degjoj me prek ne shpirt realiteti sotem 😭😭😭😭😭

 • Te dis moi mon Oncle je vous et une autre

 • blöder

 • No words, just feeling..🥺

 • Pershendes Me kete kengen zemren time GIANNHS sartzi

 • Superrrrrrr

 • Hiiiiiiiiiiigh

 • !!!!!😍😍😍

 • Anders♥️

 • Hi I'm Aman

 • Thank you Armenia 🇦🇱❤🇦🇲

 • Օվ հայա թող քոմիս լայքի🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲😘😘😘❤❤❤

 • Sa me pelqen kjo kenge😘😘😘❤❤❤😍😍🤗🤩

 • DURO!!! Nje fjale qe mbart nje mesazh te rendesishem per te perballuar problemet e jetes dhe qe ngjall nje shprese tek njerezit qe I kane ato.👍👍👍Bravo!

 • You're on fire like always 🔥🔥😘

 • Damn girl that lyrics tho 😍🔥🔥🔥

 • Kënga më kuptimplotë në Shqiptari momentalisht, bravo Dafina, Suksese.

 • Shum bukur e ke ba ka ngen

 • 👌

 • a song bit different than we are used to, but that made you really cool Rrespect💪💪

 • Bravo Dafina

 • Bravo ❤️❤️

 • Valla qitash jam distancu prej krejtve edhe prej familjes tem

 • Krejt tu distancu se tkan lendu😔😔😔

 • 2021 yll 🥰

 • #frankfurt #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #EIDMUBARAK #FREEPALESTİNE #FREEPALESTİNE #FRANKFURT HUMANGEBENSIEANTWORT#FRANKFURT #FREEPALESTİNE #KINDERGESTORBEN#FRANKFURT

 • depresioni dhe dhuna eshte nje nga semundjet me te keqia per njerezimin ... dhe ke ne eshte e shumet dhe heshtin nga frika

 • Eres la mejor Dafina me encanta tu manera de ser tan talentosa wowwwwww ❤️❤️❤️❤️👌👌👌👌

 • my favorite song i love this song 💖💖💖💖💖💖👑

 • une jam you nbgy gvyhvhgt6tfyubhjgyuhj ity ghh67yu uh

 • Si ka mundsi asnji kenge e Dafines nuk del deshtim, tgjitha jane sukses

 • Bravo davina 🤩🤩🤩. TË LUMTË

 • Dafinen e urrej vec qe mi mshef komentet shkeka a gjith e lavdoj tani ku mos me dasht Taynen much frienly and respectful to us

 • Ti gjjalë je shum gjina

 • Turn the cc (subtitle) on if you don't understand Albanian ❤

 • 🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

 • Amazing 🇦🇱🇦🇱🇦🇱😍😍😍😍👌

 • 2:37 la vita è bella🇮🇹

 • Noiuio

 • Bravo Dafi me kete keng. Kjo keng nuk vdes kur. Durimi eshte si shpresa qe nuk vdes kur kush duron fiton

 • Kenge fantastike👏🏻👏🏻👏🏻 Dafina ke stil te jashtezakonshem , dallohesh lehte prej te tjerave.🍀💐

 • Super kenge, bravo❤🕊

 • Kjo kêng na jep nje mësim😍😍😇

 • I love this song 🔥💓😊

 • Oh Dafina ma zgjate jeten me kete ze dhe gjuhe.

 • I love you family

 • Like kush mendon se është një këngë super👌😍❤️

 • 💓💓

 • IB KARDERRI

 • ❤🇧🇬❤✌🤗

 • Dashni krejt. 2021🥰

 • Per momentin e degjoj shum kët këng dhe qaj me shpirt. Sepse edhe une jam ra ne Depresione. Kam duru shum , mendojsha edhe per vetvrasje. Por kur tkish durim Zoti ti qon tanat tmira. Tash jam e lumtur por apet si apet ka njerz se ta dojn Tkeqen.

  • Mendo pozitivisht asnje here mos u dorëzo nje here e ke mundësin ta jetosh kete bote

 • Mesa shoh edhe kete vere kjo kenge do jete hit 😜❤❤

 • Dafina Diva Shqiptare e Muzikes

 • 💋👄💋👄💋👄💚💜💚💜💚💜💚💜💚💜💚💚💜💚💜💚💜💚💜💚💚💜💔